Prezident !? ÁNO alebo NIE ?

Autor: Bohuš Žila | 11.8.2013 o 0:13 | Karma článku: 0,00 | Prečítané:  34x

Dnes som na pôde klubu Podnikateľov, ktorý organizuje úspešná vzdelávacia firma  HCA Škola manažmentu , stretol a mal možnosť rozprávať sa s mojim vzorom úspešného a etického podnikateľa. Andrej Kiska rozprával svoj príbeh, svoje pády, neúspechy, tvrdú školu života  ale aj svoje úspechy v najznámejších spoločnostiach Triangel a Quatro. Dosiahol úspech, hojnosť a šťastie v svojom živote. Aby zachoval rovnováhu založil nadáciu Dobrý Anjel a začal pomáhať ľuďom. Dáva životu späť čo dostal. Popri svojej činnosti v Dobrom Anjelovi sa stretáva s množstvom utrpenia, bolesti, strachu ale aj s benevolentnosťou ľudí. Stretáva sa neschopnosťou až drzosťou u ľudí, ktorí by nielen zo svojej profesijnej pozície ale aj prirodzenej ľudskosti mali konať úplne ináč ako konajú.

220px-Flag_of_the_President_of_Slovakia.svgDnes som na pôde klubu Podnikateľov, ktorý organizuje úspešná vzdelávacia firma  HCA Škola manažmentu , stretol a mal možnosť rozprávať sa s mojim vzorom úspešného a etického podnikateľa. Andrej Kiska rozprával svoj príbeh, svoje pády, neúspechy, tvrdú školu života  ale aj svoje úspechy v najznámejších spoločnostiach Triangel a Quatro. Dosiahol úspech, hojnosť a šťastie v svojom živote. Aby zachoval rovnováhu založil nadáciu Dobrý Anjel a začal pomáhať ľuďom. Dáva životu späť čo dostal. Popri svojej činnosti v Dobrom Anjelovi sa stretáva s množstvom utrpenia, bolesti, strachu ale aj s benevolentnosťou ľudí. Stretáva sa neschopnosťou až drzosťou u ľudí, ktorí by nielen zo svojej profesijnej pozície ale aj prirodzenej ľudskosti mali konať úplne ináč ako konajú.

224011_dobry-anjelDobrý Anjel je úžasná organizácia a Dobrým Anjelom som aj ja. Táto nadácia má však svoje obmedzenia v oblasti pomoci. Nedokáže hýbať a ovplyvňovať ľudí na dôležitých postoch, na pozíciách z ktorých veľmi často len neschopnosťou alebo nechcením zabíjajú ľudí. Zabíjajú len preto, že bola rakovina diagnostikovaná už neskoro a pritom rodičia vidia u svojho dieťaťa, že jeho ratolesť potrebuje pomoc. Dlhodobo je odmietané odborné vyšetrenie a keď sa urobí je už neskoro.

Zovšeobecnil som neschopnosť kompetentných a určite nechcem všetkých hádzať do jedného vreca, vážim si každého čestného občana. Avšak tých čo sa to týka som určite trafil, a vedia že sú to oni.

Prezident zo svojej pozície dokáže ovplyvňovať a meniť tento systém, udávať mu smer  a byť lídrom. Vytvoriť  odborné sedenia so schopnými ľuďmi a podnikateľmi. Pri každom tvorení zákona v parlamente, dokáže zvolať odbornú verejnosť a dávať návrhy či pripomienky. Vie poukazovať na zlé riešenia a navrhovať nové a správne ktoré budú podložené faktami a výpočtami.

Andrej Kiska je mojím vzorom úspešného a etického podnikateľa. Že je úspešný vieme všetci je za ním spoločnosť (Triangel, Quatro  a množstvo iných firiem). Že je etický ? Počúvam, čítam a sledujem jeho činnosť. Andrej Kiska vydal knihu v edícii UM Úspešný manažéri vzdelávacej organizácie HCA Škola manažmentu. Ten kto sa zúčastnil školení HCA vie, že základom vzdelávania spoločnosti HCA a podnikania je ETIKA. Andrej Kiska je vzorom etického podnikateľa.

Dnes kandiduje na prezidenta pretože z tejto pozície vie vo veľkej miere ovplyvňovať dianie v Slovenskej republike a udávať jej smer. Vravíte si že sa to nedá ? Áno, doteraz sme mali prezidentov, ktorí vôbec nepochopili funkciu prezidenta a nedokázali využiť jeho potenciál.

Bratislavsky hrad 3

Prezident je TOP generálnym  manažérom.

Kto to vlastne je ? Čo je to TOP generálny manažér ? Aké má nástroje a právomoci na udávanie smeru ?  Na všetky otázky dostaneš odpoveď v mojich ďalších článkoch.

A moja odpoveď na otázku či mať prezidenta alebo nie?  ÁNO, mať prezidenta je dôležité. Prezident, ale musí vedieť zmysel a poslanie Prezidenta Slovenskej republiky. Doterajší prezidenti to vôbec nepochopili a možno len boli spútaný stranami ktorým museli slúžiť. Preto som presvedčený, že prezident ako TOP GENERÁLNY MANAŽÉR musí byť nestranný. Ak je podporený stranou, následne sa stáva jej bábkou.

Vstúp do VIP KLUBU a budeš ZDARMA dostávať ako prvý exkluzívne informácie >> VSTÚPIŤ  >>.

Autor: ŽILA Bohuš
Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Politika, biznis, vplyv. O čo ide oligarchom v médiách

Odborník na komunikáciu a mediálne štúdiá Václav Štetka hovorí, že oligarchovia médiá skupujú výhradne kvôli svojim záujmom.

BANSKÁ BYSTRICA

V Banskej Bystrici otvorili najmodernejšiu autobusovú stanicu na Slovensku

Dopravná časť je v testovacej prevádzke.

KOMENTÁRE

Držme sa my len Ruska! Veď aj tam je Západ

Váhanie a spor v otázke MiG-ov naznačujú dvojtvárnosť Slovenska.


Už ste čítali?